Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Cena uncji złota

Uncja złota to najpowszechniej stosowana miara wagowa metali szlachetnych. Uncja złota (trojańska) to standaryzowana miara wagowa złotego kruszcu. Stosuje się ją w jubilerstwie, numizmatyce oraz w handlu złotem. Jedna trojańska uncja złota to 31,1035 grama tego kruszcu.

Aktualna cena uncji złota w dolarach

Aktualna cena uncji złota euro

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Skup złota

Monety bulionowe typu Chińska Złota Panda to monety przeznaczone na cele inwestycyjne. Ich wartość jest zależna od kursu giełdowego szlachetnego kruszcu w nich zawartego. W ostatnich latach niezwykle częste stało się lokowanie wolnych środków w srebro i złoto, gdyż są one antidotum na tracące swoją wartość pieniądze papierowe. Klasyczne inwestycje mają najczęściej taką właściwość, że są ryzykowne, o czym powinni wiedzieć wszyscy inwestujący, jacy się na nie zdecydują. Inwestycje w srebro i złoto jest bezpieczne, gdyż szlachetne kruszce są cenne dzięki swojej wewnętrznej wartości.

Sprzedaż złota

Pieniądze papierowe tracą swoją wartość w trwającym kryzysie ekonomicznym. Ogromne zainteresowanie sztabkami złota powoduje, że popyt na złoty kruszec idzie w górę. Coraz więcej osób od pewnego czasu inwestuje w złoto lokacyjne, gdyż złote sztabki zapewniają sowite zyski. W związku z tym złote sztabki to w dzisiejszych czasach korzystna lokata inwestycyjna.