Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Cena złomu złota


Złom złota to nieocechowana i uszkodzona biżuteria oraz kawałki złotych pierścionków, kolczyków, bransoletek, łańcuszków, obrączek, naszyjników, kolii itp. Złoty złom bez znaków probierczych to szczególnie stara, zniszczona złota biżuteria lub jej pozostałości. Do złomu złota zaliczamy również wszelkiego rodzaju półprodukty, zlewki i granulaty zawierające złoto. Złoty złom jubilerski jest cennym półproduktem do ponownego wykorzystania po przetopieniu.

Aktualna cena skupu złota w NBP

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Skup złota

Srebrne monety bulionowe typu Kanadyjski Liść Klonu to monety inwestycyjne. Ich cena zależy od aktualnego notowania szlachetnego kruszcu w nich zawartego. W ostatnim dziesięcioleciu niezwykle popularne stało się lokowanie pieniędzy w złoto i srebro, bowiem są one lekarstwem na obniżające swoją wartość banknoty. Klasyczne inwestycje mają najczęściej taką cechę, że są obarczone ryzykiem, o czym powinni mieć pojęcie wszyscy inwestujący, jacy się na nie zdecydują. Inwestycje w złoto i srebro jest bezpieczne, gdyż metale szlachetne mają wartość samą w sobie.

Sprzedaż złota

W obecnych czasach niezwykle atrakcyjne stało się lokowanie oszczędności w monety ze złota i złote sztabki. Inwestycja wolnych środków w metale szlachetne to zabezpieczenie swojej przyszłości. Złoto lokacyjne to teraz bardzo popularna inwestycja kapitałowa. Wiele osób od pewnego czasu inwestuje swoje pieniądze w złoto inwestycyjne, gdyż złote monety bulionowe dają nam sporą niezależność.