Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Notowania złota online

Aktualna cena złota w dolarach amerykańskich za 1 uncję.

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Skup złota

Monety bulionowe to monety bite ze szlachetnych kruszców przeznaczone pod inwestycję. Wartość bulionowych monet zależna jest od aktualnego notowania metalu szlachetnego. Pionierską bulionową monetą był Krugerrand z RPA wybity w 1967 roku. Monety bulionowe cieszą się dużym zainteresowaniem w gronie posiadaczy kapitału na cele inwestycyjne. W niestabilnych okresach złoto i srebro są zabezpieczeniem dla naszych oszczędności.

Sprzedaż złota

Obecnie inwestowanie w złote sztabki to najkorzystniejsza decyzja, mogąca zabezpieczyć nas przed zbliżającym się krachem na rynkach finansowych. W czasach kiedy system finansowy opiera się na obietnicach rządu, bardzo niewskazane jest trzymanie oszczędności w formie lokat bankowych. Zainwestowanie w metale szlachetne to zabezpieczenie naszego kapitału przed upadkiem pieniądza papierowego.

Złoto jako pieniądz

W przeszłości jako środków płatniczych używano wielu rzeczy: żywego inwentarza, ziarna zbóż, przypraw, muszelek, paciorków, a w dzisiejszych czasach funkcję tę pełni papier. Ale tylko dwie rzeczy stanowiły prawdziwy pieniądz: złoto i srebro.

Gdy papierowych pieniędzy jest zbyt dużo, wskutek czego tracą one swoją wartość, ludzie zawsze powracają do metali szlachetnych. Wiąże się to zwykle z ogromnym transferem majątku i tylko od Ciebie zależy, czy na tym skorzystasz, czy stracisz. ~ Michael Maloney