Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Notowania złota online

Monitorowanie aktualnych cen złota to możliwość zakupu złota gdy jego cena spada. Złoto ma wartość samą w sobie a jego koszt wydobycia to obecnie, w zależności od kopalni, kwota około 1200 dolarów za uncję. Jeśli złoto spadnie sporo poniżej tej ceny to jego wydobycie może zostać wstrzymane, a co za tym idzie cena powinna zawrócić w górę. Obecnie obserwujemy pasjonującą grę "o złoto". Jego cena dziwnie spada, jakby komuś na tym bardzo zależało. Ciekawe co z tego wyniknie? Robi się coraz ciekawiej na rynku złota fizycznego. U coraz większej grupy inwestorów pojawia się mocno nurtujące pytanie: dlaczego złoto tanieje?

Monety bulionowe - inwestycja

Monety bulionowe stanowią bardzo ciekawą i wygodną alternatywę przeistoczenia gotówki w kruszec. Niska marża w połączeniu z dużą ilością wybitych krążków, oraz ich stosunkowo komfortową wagą sprawiają, że cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród osób dopiero rozpoczynających swoje „złote” inwestycje. Ponad to monety bulionowe nie posiadają numizmatycznej wartości – ich wartość zależy od ilości złota w nich zawartych, dlatego też stosunkowo łatwo jest je odsprzedać, a biorąc pod uwagę relatywnie niską marżę narzuconą na owe krążki – czyni to z tego jeszcze bardziej lukratywny interes.

Złoto jako lokata

Według największych inwestorów, lokata naszej gotówki w złoto to najbezpieczniejsza możliwość „zamrożenia” swojego majątku bez obaw o utratę jego wartości. Złoto jest kompletnie apolityczne, transakcje z nim związane nie są opodatkowane, trudno ulega zniszczeniu, nie traci swojej wartości, oraz jest szeroko akceptowalnym środkiem wymiany. Podczas dzisiejszych ekonomicznych recesji, złoto może uratować nie jeden majątek. Kryzys gospodarczy doprowadził do bardzo mocnego osłabienia walut pod względem ich siły nabywczej, więc zakup tego kruszcu okazuje się być obecnie najkorzystniejszą lokatą naszych pieniędzy.