Skup złota

Szlachetne kruszce to na obecną chwilę idealne zabezpieczenie kapitału. Jest to spowodowane tym, że srebro i złoto w całej swojej historii były i są najlepszym pieniądzem. Złota i srebra nie da się wydrukować ani wygenerować z powietrza tak jak jest to robione ze wszystkimi walutami świata, jakich obecnie używamy. Żaden rząd na świecie nie jest w stanie sprawić, aby szlachetnych kruszców pojawiło się więcej za pomocą politycznej decyzji. Złoto i srebro ze względu na unikalne właściwości z historycznego punktu widzenia stały się uniwersalnym środkiem płatniczym.

Pieniądze papierowe są coraz mniej warte w dobie kryzysu na rynkach finansowych. Znaczne zainteresowanie złotem lokacyjnym sprawia, że popyt na cenny kruszec rośnie. Wiele osób od pewnego czasu lokuje swoje środki w złoto lokacyjne, gdyż złote monety bulionowe dają nam sowite korzyści. W związku z tym sztabki złota to w dzisiejszych czasach bardzo opłacalna lokata finansowa.

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne
Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Skup złota

Złoto i srebro w postaci sztabek ze srebra wiele razy unaoczniły, że mają wartość samą w sobie. Siła nabywcza sztabek ze złota, czyli metali szlachetnych zależy od siły nabywczej światowych walut. Im gorzej z pieniądzem papierowym tym korzystniej dla szlachetnych kruszców. Monety lokacyjne typu Polski Orzeł Bielik to pewna lokata kapitału na niestabilne czasy.

Sprzedaż złota

Złoto i srebro są jedynymi prawdziwymi pieniędzmi. Zawsze podczas krachów giełdowych srebro i złoto unaoczniały swoje uniwersalne oblicze. Historia lubi się powtarzać. Historia pieniądza ukazuje to bardzo dosadnie. Ze względu na cechy metali szlachetnych są one podstawą dokonywania płatności od starożytności po obecne czasy.