Sprzedaż złota

Monety bulionowe typu Australijski Kangur to monety przeznaczone na cele inwestycyjne. Ich wartość jest zależna od aktualnego notowania metalu szlachetnego w nich zawartego. Ostatnimi czasy bardzo częste stało się lokowanie wolnych środków w metale szlachetne, gdyż są one antidotum na tracące swoją wartość banknoty. Klasyczne inwestycje mają ogólnie to do siebie, że są ryzykowne, o czym powinni wiedzieć inwestorzy, jacy się na nie zdecydują. Inwestowanie w srebro i złoto należy do bezpiecznych, gdyż szlachetne kruszce mają wartość samą w sobie.

Szlachetne kruszce są jedynymi prawdziwymi pieniędzmi. Zawsze podczas upadków systemów monetarnych metale szlachetne unaoczniały swoje uniwersalne oblicze. Historia lubi się powtarzać. Historia pieniądza pokazuje to bardzo dobitnie. Ze względu na cechy złota i srebra są one podstawą dokonywania rozliczeń od czasów starożytnych po obecne czasy.

Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne
Mennica Skarbowa - Pewne inwestycje w metale szlachetne

Skup złota

Bulionowe monety to monety bite ze szlachetnych kruszców przeznaczone na cele inwestycyjne. Wartość monet bulionowych zależy od aktualnego kursu srebra lub złota. Pionierską bulionową monetą był Krugerrand z RPA wybity w 1967 roku. Bulionowe monety cieszą się znacznym zainteresowaniem wśród posiadaczy kapitału na cele inwestycyjne. W niepewnych czasach szlachetne kruszce są zabezpieczeniem dla naszych oszczędności.

Sprzedaż złota

W teraźniejszych czasach bardzo popularne stało się lokowanie oszczędności w sztabki ze złota i złote monety. Inwestycja wolnych środków w metale szlachetne to bezpieczeństwo i niezależność. Złoto inwestycyjne to obecnie najbardziej bezpieczna lokata kapitału. Spore grono obywateli od niedawna lokuje swoje środki w złoto inwestycyjne, ponieważ złote sztabki dają nam duże bezpieczeństwo.